Webové aplikace

Pořiďte si lepší webové stránky

Co jsou to webové aplikace?

TechnologieJe to například internetový obchod, časopis, fotogalerie a pod. Některé jsou dostupné jako hotové moduly, nebo pluginy, některé je třeba upravit podle Výhodou je, že všechny můžete ovládat ze svého webového prohlížeče. Pro tento účel používám některé volně dostupné redakční systémy (zejména WordPress a  Drupal), kterými se stránky dají snadno upravovat. Ovládání je pro pro uživatele snadno pochopitelné a uživatelsky příjemné. Pokud potřebujete, aby Vaše stránky něco uměly, rád je vytvořím podle Vašich představ .

Stránky založené na redakčním systému jsou výhodné i z pohledu rozšiřování Vašeho webu do budoucna. Jejich tvorba je sice náročnější a  provozování mírně dražší, díky dražšímu modelu webhostingu, ale umožňují Vám udržovat obsah vždy aktuální .

Ceník prací je k nahlédnutí zde:  ceník.

Použité technologie

Pro tvorbu webových stránek a aplikací používám nejnovější technologie, které jsou zároveň zpětně kompatibilní se staršími prohlížeči:

  • HTML5 – hypertextový jazyk verze 5.
  • CCS 3 – kaskádové styly verze 3.
  • Javascript, knihovna jQuery- skriptovací jazyk.
  • PHP + MySQL – serverový a databázový jazyk

Používám zásadně CSS formátování (tableless) a HTML. Pečlivě dbám na bezchybný zdrojový kód a dostupnost stránek. Webové stránky testuji, aby byly kompaktibilní se všemi běžnými prohlížeči. Po vývoji posledních let jsem odstoupil od technologie Flash, která se zdá, že nemá budoucnost.