26.8.2016

NGGallery zarovnání na střed a popisky

Na plugin NGGallery pro WordPress jsou různé názory. Někdo ho zatracuje a vzpomíná na jeho dřívější verze, někdo ho tiše trpí a instaluje ze zvyku. Nevím, jaký názor na něj máte vy, ale mě vyhovuje. Je pravda, že si bere svoji část výkonu, ale to nebude to hlavní, co vadí. Je to určitá nedotaženost a já se teď budu věnovat dvou z nich. V obou případech je zvoleno řešení, které vytrvá i po updatu pluginu, protože se nalézá mimo něj.

 Zarovnání galerie na střed

Galerie je sice responzivní, ale stále se zarovnává k levému okraji. Pochopitelně se dají použít styly, ale tak, jak je to udělané to není úplně snadné. Galerie vytvoří soubor do: wp-content/ngg_styles/nggallery.css . Pokud ho nemáte, vytvořte jej. Do něj je potřeba vložit tyto styly:

/**************************/

.ngg-galleryoverview {
text-align: center !important;
overflow: hidden;
margin-top: 10px;
width: 100%;
clear:both;
display:block !important;
}

.ngg-galleryoverview .desc {
/* required for description */
margin:0px 10px 10px 0px;
padding:5px;
}

.ngg-gallery-thumbnail-box {
display: inline-block !important;
float:none !important;
}

.ngg-gallery-thumbnail {
margin-right: 0;
text-align: center;
display: inline-block !important;
}

.ngg-gallery-thumbnail img {
border: medium none;
}

/**************************/

To je vše. Obrázky by měly být vždy vycentrované. Ke stažení zde.

Popisky pod obrázky

V základu je k dispozici několik šablon, ale ani jediná nevyhovuje v případě, že potřebujete obyčejné popisky pod obrázky. Proto jsem vytvořil šablonu, která se jmenuje gallery-popisky.php a kterou je potřeba umístit do adresáře nggallery tentokrát do složky aktivní šablony (wp-content/themes/vasesablona/). Ke stažení zde. Stačí obsah zipu vložit na místo a při vkládání galeri do editoru jí vybrat v záložce „Upravit nastavení zobrazení > Šablona“. Také jí můžete nastavit pochopitelně globálně v nastavení galerie.